Jakie są trenażery rowerowe – rodzaje

Fotelik hamax siesta od jakiego wieku?
1 kwietnia 2019
Najlepsze rowery elektryczne – Haibike
2 kwietnia 2019

Kupując trenażery rowerowe nastawiamy się na trening w okresie niesprzyjający jeździe na rowerze, okres jesienny oraz zimowy to czas, który mocno utrudnia codzienna jazdę. Warunki pogodowe stają się coraz gorsze a także sama długość dnia nie zachęca do intensywnej jazdy. To czas w którym codzienność bierze górę nad samą jazdą co za tym idzie, tracimy kondycję, wszystko na procowaliśmy cały rok. Trenażery rowerowe mogą to zmienić, to doskonała alternatywa na złe warunku atmosferyczne panujące przez większość czasu, dodatkowo nie musimy trudzić się wychodzeniem z domu. Trenażery posłużą nam nie tylko w okresie jesienno-zimowym ale również przez resztę roku również, to doskonałe rozwiązanie na każdą niesprzyjającą pogodę i zadbanie o to by nasz trening nie został zaprzepaszczony. Jednakże wybór właściwego trenażera to nie taka prosta sprawa patrząc na możliwy wybór oraz rodzaje trenażerów z jakimi możemy się spotkać.

Jakie są rodzaje trenażerów i czego możemy od nich oczekiwać

Wybierając trenażer do roweru, musimy wiedzieć w jakim zakresie ma nam on posłużyć dzięki czemu łatwiej będzie na wykorzystać jego pełne możliwości. Trenażery dzielą się zasadniczo na trzy grupy: trenażery magnetyczne, trenażery rolkowe oraz trenażery hydrauliczno-elektroniczne

Trenażer rolkowy symulacja jazdy na rowerze została odwzorowana na bardzo wysokim poziomie, ponieważ jesteśmy zdani na własne siły bez możliwości podparcia co dodatkowo podkreśla wkładany wysiłek. Dzięki temu trenując poprawiamy naszą równowagę oraz koncentrację, która jest niezbędna do wydajnej jazdy. To jeden z najpopularniejszych rodzajów trenażera, bardzo często wybierany ze względu na swoją efektywność w treningach przed zawodami. Także w warunkach domowych znajdzie on swoje miejsce i zaspokoi potrzeby treningu .

Jedynym brakiem który może być odczuwalny w trakcie wysiłku, jest brak mechanizmu zwiększającego opór w trakcie symulacji podjazdu. Mimo to całość doskonale sprawdzi się w wstępnym przygotowaniu do sezonu bez zbędnej utraty kondycji.

Kolejna pozycja to trenażer magnetyczny, charakterystyczna konstrukcja o bardzo prostej ale za to skutecznej budowie. Rower mocowany jest na specjalnej ramie, z reguły rama wykonana jest z metalu. Dzięki takiej ramie rower utrzymuje stabilnie pozycje eliminując możliwość nieoczekiwanego upadku. W przeciwieństwie do poprzednika tutaj w pełni funkcjonuje mechanizm oporowy w postaci magnesu co gwarantuje wysoki poziom symulacji podjazdu. Trenażer magnetyczny to najbardziej uniwersalny rodzaj z dostępnych na rynku.

Ostatnim rodzajem dla najbardziej wymagających jest trenażer hydrauliczno-elektroniczny charakteryzuje się najwyższym poziomem zaawansowania, jednakże cena idzie w parze z zaawansowaniem ponieważ tego typu trenażery kolarskie są najdroższe wśród wszystkich dostępnych rodzajów, lecz funkcyjne oferuje najwięcej odzwierciedlając najwyższy poziom symulacji jazdy. Jest to trenażer o najbardziej poszerzonych możliwościach mechanizmu oporowego który jest bardzo precyzyjny. Dodatkowo posiada bardzo zaawansowany poziom komunikacji, dzięki czemu możemy bez problemu połączyć się z tabletem, komputerem, lub telefonem. Możliwość tworzenia własnych indywidualnych tras a także ściganie się z innymi dla dodatkowych aspektów odwzorowania jazdy. Trenażer hydrauliczno-elektroniczny poszerzy możliwości treningu do granic możliwości a wszystko w jednym miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.