Sigma Pure GPS – test

Rozmiary opon rowerowych
24 kwietnia 2019
Z czego składa się rower?
26 kwietnia 2019

Licznik rowerowy nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia roweru, natomiast jak się okazuje, może być bardzo przydatny i wartościowy. Podczas zakupu licznika, możemy stanąć przed dylematem – licznik przewodowy czy bezprzewodowy. Różnice w przypadku tych dwóch rozwiązań są naprawdę duże, dlatego przyjrzymy się bliżej, o co tutaj właściwie chodzi. Licznik przewodowy jest niewrażliwy na zakłócenia i przekłamania z powodu użycia przewodu. Niestety obecność przewodu bardzo często wiąże się z szeregiem problemów związanych z jego zamontowaniem. Kupując liczniki rowerowe sigma bezprzewodowe, nie mamy problemu z plątającymi się kablami, ponieważ sygnał przekazywany jest drogą bezprzewodową. Decydując się na taki zakup licznika bezprzewodowego, warto zwrócić uwagę na to, czy transmisja danych jest kodowana. Jeżeli sygnał będzie kodowany, to wówczas zakłócenia nie będą występowały. Liczniki rowerowe firmy Sigma bezprzewodowe są obecnie obleganymi produktami na rynku. Liczniki przewodowe natomiast odchodzą w tym momencie w cień. Jeżeli jesteś tradycjonalistą, to w tym miejscu idealnym produktem jest licznik rowerowy Sigma pure 1, który jest licznikiem przewodowym posiadającym podstawowe 5 funkcji takich jak prędkość, dystans, czas. Licznik Sigma pure 1 skonstruowany jest na podstawie łatwości w obsłudze i dużej czytelności, a to wszystko zamknięte jest w kompaktowej, wodoszczelnej oraz minimalistycznej obudowie.

Kupując obecnie liczniki rowerowe Sigma wyższej klasy oraz z dużą liczbą funkcji, w większości przypadków będzie to licznik bezprzewodowy, ponieważ rynek odchodzi od tradycyjnych rozwiązań na kablu. Nie jest to natomiast powód do narzekania, ponieważ dzięki temu liczniki bezprzewodowe możemy sparować z innymi urządzeniami zewnętrznymi, co jest na plus. Mając licznik z przewodem, takie parowanie nie jest możliwe. Obecnie na rynku istnieje wiele liczników rowerowych wartych uwagi, natomiast w tym artykule chciałbym przybliżyć licznik Sigma pure GPS.

Sigma Pure GPS – test

Sigma pure GPS to zaawansowany bezprzewodowy licznik rowerowy wyposażony w kodowany sygnał cyfrowy. Licznik Sigma pure zapewnia bardzo precyzyjne informacje o wysokości, ponieważ posiada czujnik ciśnienia powietrza. Oprócz wskazywania najważniejszych funkcji rowerowych licznik Sigma pure GPS posiada na swoim pokładzie graficzny profil wysokości, który wyświetlany jest na dużym, wyraźnym i czytelnym wyświetlaczu. A dodatkowa prosta nawigacja za pomocą strzałki kompasu zawsze wskazuje kierunek do miejsca początkowego lub obranego punktu. Urządzenie może rejestrować parametry przejazdu, przy użyciu wbudowanego odbiornika GPS co w obecnych czasach jest obowiązkową funkcją.

Wszystkie dane w tym liczniku są określane na podstawie GPS. Licznik Sigma pure GPS nie wymaga dodatkowych czujników, dzięki temu jest prosty do zamontowania i w przypadku tego licznika możemy oczekiwać natychmiastowego działania. Ciekawą funkcją kompasu GPS dostępnym w urządzeniu jest z funkcją „powrotu do początku”, która pozwala na powrót do wcześniej zapisanego punktu. Licznik Sigma pure jest wyposażony w komunikację NFC, dzięki czemu jest możliwe połączenie ze smartfonami wyposażonymi w system Android.

Na pochwałę zasługuje bateria w tym liczniku. Czas pracy na baterii to około 15 godzin podczas ciągłej pracy na trasie. Dzięki temu nie musimy się martwić, że urządzenie wyłączy się niespodziewanie z powodu braku energii.

Podsumowanie

Model licznika Sigma pure GPS to doskonały bezprzewodowy licznik rowerowy, który jest wart każdej złotówki. Korzystanie z niego jest intuicyjne i bardzo proste. Istotną zaletą tego modelu jest jego bardzo czytelny wyświetlacz. Możliwość połączenia licznika z zewnętrznymi urządzeniami oraz smartfonem czyni go bardzo funkcjonalnym urządzeniem. Licznik Sigma pure GPS został wyposażony w bardzo dużo użytecznych funkcji mogących zadowolić każdego kolarza. Licznik jest dostępny na Polskim rynku w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.