Jaki licznik rowerowy kupić?

Historia firmy Shimano
19 kwietnia 2019
Jaki rower kupić?
21 kwietnia 2019

Liczniki rowerowe pozwalają sprawdzać nasze podstawowe parametry jazdy, pozwalają je rejestrować na bieżąco, po czym je udostępniać. Liczniki rowerowe to bez wątpienia jedne z najbardziej przydatnych urządzeń. Jeżeli chodzi o ceny liczników Sigma, to wahają się one od kilku do nawet kilkaset złotych. Warto wspomnieć, że liczniki rowerowe są sukcesywnie wypierane z rynku na rzecz nowego typu komputerów rowerowych, ponieważ są one wyposażane obecnie w szereg znacznie bardziej zaawansowanych funkcji, funkcjonalności i możliwości. Ceny takich zaawansowanych liczników jest z reguły znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych liczników rowerowych. Przed zakupem licznika rowerowego należy zastanowić się nad kwestią jego połączenia z czujnikami. Na rynku dostępne są wersje liczników Sigma zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe.

Licznik przewodowy czy bezprzewodowy?

Licznik przewodowy jest z reguły niewrażliwy na wszelkie zakłócenia sygnału oraz możliwości jego przekłamania. W przypadku obecności przewodu wiąże się to z problemami związanymi z jego montażem. Obecność kabli powoduje również dużo większą awaryjność, ponieważ wszechobecny przewód może zostać uszkodzony lub nawet całkowicie zerwany. W konsekwencji staniemy się posiadaczami bezużytecznego urządzenia.

Decydując się na licznik rowerowy bezprzewodowy, problem z plątaniem się kablami nie występuje, a jego montaż jest wówczas dziecinnie prosty i wygodny. Odbywa się to z reguły poprzez założenie stacji głównej na kierownicy i czujnika prędkości za pomocą gumowych obejm lub opasek zaciskowych dołączonych do zestawu. W związku z faktem, że sygnał w tym przypadku jest przekazywany drogą bezprzewodową, warto zwrócić uwagę na to, czy transmisja danych kupowanego licznika jest kodowana. Jeżeli sygnał w wybranym modelu będzie kodowany, wówczas zakłócenia nie będą całkowicie występowały. Takie liczniki rowerowe posiada w swoim asortymencie marka Sigma.

Jaki licznik rowerowy kupić?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wodoszczelność modelu, który chcemy kupić. Wodoszczelność to parametr, który bezwzględnie musi posiadać nasz licznik rowerowy. Jazda rowerem w deszczu jest nieunikniona, dlatego Sigma posiada w swojej ofercie wyłącznie modele wyposażone w tę funkcjonalność. Warto zwrócić uwagę na wykonanie licznika, z tego względu odpowiednia i wysoka jakość wykonania zapewni licznikowi rowerowemu długotrwałą i bezawaryjną pracę w każdych warunkach pogodowych.

Bez względu na wszystko unikajmy zakupu liczników z ogólnodostępnych marketów i dużych sieci handlowych. Takie liczniki praktycznie w każdym przypadku są niestarannie wykonane oraz ich wodoszczelność pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli chcemy używać licznika rowerowego wieczorem lub w nocy to zastanówmy się nad podświetleniem urządzenia. Oferta liczników Sigma jest bardzo bogata i większość liczników ma funkcję podświetlenia. Podświetlenie ekranu zdecydowanie ułatwia sprawdzenie parametrów w trakcie jazdy bez konieczności stawania i schodzenia z roweru.

Dla sportowców, którzy poważnie myślą o treningu wtedy warto zainteresować się licznikami Sigma z pulsometrem. Takie liczniki posiadają pas piersiowy, który zakłada się na klatce piersiowej. Pozwala to na dokładny pomiar parametrów związanych z tętnem, jego strefami i pułapem pracy naszego organizmu. Pas piersiowy pozwala na określenie tempa wysiłku oraz osiągnięcie lepszych rezultatów treningowych.

Kolejnym ważnym aspektem jest sposób zasilania licznika i czas jego pracy. W przypadku liczników rowerowych czas pracy powinien być jak najdłuższy. Sigma posiada w swojej ofercie liczniki, które potrafią bardzo długo pracować na jednej baterii lub pojedynczym ładowaniu. Liczniki Sigma pod względem zasilania są bardzo dobrze zoptymalizowane i możemy być pewni, że urządzenie jest ekonomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.