Jaki rower kupić?

Jaki licznik rowerowy kupić?
20 kwietnia 2019
Jakie są grupy osprzętu Shimano?
22 kwietnia 2019

Wybór właściwego roweru to nie lada zagwozdka, jeżeli wędrujemy do sklepu nie mając sprecyzowanych oczekiwać odnośnie tego jaki rower zdecydowaliśmy kupić lub spośród jakich rowerów chcemy coś wybrać, to możemy być zszokowani jak wielki wybór możemy zastać. Nie tak dawno temu wybór w sklepach był, mówiąc krótko mocno ograniczony, mogliśmy trafić na rowery typu „składach” (mogły być jako damskie i jednocześnie męskie) do tego do chodzi druga kategoria rowerów czyli „kolarzówki” jednocześnie określane przez wielu mianem rowerów szosowych. Nasza fantazja mogła ograniczyć się wyłącznie to tego co widzieliśmy, a nie wymarzyliśmy sobie. Jest wiele znanych marek rowerowych a wybór cenowy jeszcze większy, konkurencyjność jest naprawdę ogromna poczynając od bardzo szerokiego asortymentu wszystkich grup rowerowych takich producentów jak Merida czy Haibike idąc przez eleganckie rowery miejskie Winora a także ich bogatą ofertę rowerów elektrycznych, kończąc na dystyngowanych, eleganckich kompozycjach polskiej marki Creme, która uwodzi przez swoje finezyjnie wykonane rowery miejskie damskie oraz rowery Maxim gdzie znajdziemy ciekawe kompozycje w atrakcyjnej cenie. Każda z tych naprawdę godnych polecenia marek posiada w swojej ofercie bogatą gamę rowerów, rowery do 1000zł, rowery do 1500zł, rowery do 2500zł, rowery do 3000zł, rowery do 3500zł, rowery do 4000zł, rowery do 5000zł, to jedne z najczęściej wybieranych segmentów cenowych, chociaż te dwa pierwsze są domeną marki Maxim. Oczywiście możliwości nie kończą się tylko na tym, wszystko zależy od tego jaki rower, do jakiego stylu jazdy oraz jakich komponentów oczekujemy. Czy to rowery MTB czy rowery szosowe a także rowery miejskie nic nie stoi na przeszkodzie do pełnego zadowolenia.

Obecna rzeczywistość zmieniła się nie do poznania, rower zmienił się tak bardzo że tylko nieznaczna ich część przypomina dawny rynek. W dzisiejszych czasach mnogość rowerów jest tak duża że zaspokoi wyobraźnię i oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Aktualnie do wyboru mamy jeden z najbardziej znanych rowerów czyli rower górski pospolicie określanych jako rower MTB, który przez lata swojego rozwoju i udoskonaleń odnośnie zastosowania został podzielony na wiele podkategorii o których nadmienię w dalszej części tego artykułu. Kolejna jedna z najpopularniejszych kategorii to rower miejski, który często są określany mianem roweru trekkingowego lub turystycznego. To często połączenie roweru górskiego z rowerem szosowym, tak aby zachować jak najwięcej atutów z obu kategorii a jednocześnie nadać nowego stylu dla rowerów miejskich. Kolejna pozycja to kategoria rowerów szosowych, które zostały podzielone na kilka generalnych rodzajów. Jednym z nich jest rower czasowy (triathlonowy) a także całkiem młoda odmiana, rower przełajowy który stał się doskonałą alternatywą terenową. Istnieją również rowery typu BMX, Fat-Bike a także rower elektryczny który wraz z rozwojem dziedziny rowerowej staje się coraz popularniejszy na polskim rynku.

Typy rowerów to nie jedyna cecha która wyznaczana nowy standard wyboru i zakupu wymarzonej maszyny. Wraz z ogólnym postępem w dziedzinie rowerowej zmieniły się także sposoby w wytwarzaniu samych rowerów jak i zastosowane materiały. Obecnie są stosowane głównie dwa materiały: aluminium i karbon, które wraz z wdrożeniem do produkcji zmieniły rower nie do poznania, poszerzając zupełnie jego zastosowanie.

Możliwość wyboru z tak szerokiego wachlarza produktów upraszcza nam zakup w dowolnego roweru np. rower dziecięcy jako prezent na komunię a także wiele innych okazji. Dodatkowo wybór odnośnie płci lub wieku również nie stanowi żadnego problemu, czy to rower damski czy rower męski we wszystkich dziedzinach możemy dokonać szerokiego wyboru i zakupu by jak najszybciej cieszyć się swoim dwukołowcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.