Najlepsze rowery elektryczne – Haibike

Jakie są trenażery rowerowe – rodzaje
2 kwietnia 2019
Kaski rowerowe mtb – przegląd
2 kwietnia 2019

Rowery elektryczne to całkiem młoda prężnie rozwijająca się kategoria rowerów. Branża rowerów elektrycznych na rynku polskim to stosunkowo nowa grupa, a z praktyki wiadomo że to co nowe i nie przetestowane budzi często pewne obawy, czy dana rzecz sprawdzi się tak jakby byśmy tego oczekiwali. Rower elektryczny to aktualnie bardzo nowoczesny środek transportu który ciągle jest rozwijany, pod tym względem jest kilka światowej klasy marek których rower elektryczny to produkt flagowy takich jak niemiecka marka Haibike, która od wielu lat zajmuję się między innym właśnie tą grupą rowerów, odnosząc przy tym wiele znaczących sukcesów. Producent Haibike w swoim asortymencie rowerów elektrycznych oferuje rowery miejskie, rowery górskie (MTB), rowery szosowe a nawet określone modele rowerów z rodzaju downhill itp. Haibike to zdecydowanie jeden czołowych liderów produkujących rowery elektryczne z górnej półki, które na polskim rynku pojawiają się w coraz większej ilości.

Rodzaje rowerów elektrycznych Haibike

Rowery elektryczne to jeden z flagowych produktów niemieckiego producent Haibike, możemy znaleźć znale serie i modele takie jak: haibike affair race, haibike greed, haibike sduro cross oraz wiele inny rewelacyjnych modeli. Także podział na grupy rowerów i style jazdy są bardzo szeroko zaprezentowane przez markę Haibike, jedną z nich jeżeli jest znana i uwielbiana grupa Haibike MTB. Naturalnie nie tylko to znajdziemy w asortymencie tego producenta, również rowery Haibike z kategorii szosowych także cała gama rowerów miejskich.

Cechy na które powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie roweru elektryczne?

Jest kilka generalnych cech które określają parametry danego roweru elektrycznego, jest to na pewno pojemność baterii, gdzie to głównie od niej zależy zasięg roweru. Także kupując dobry rower elektryczny musimy zwrócić uwagę jakie możliwości dana bateria nam oferuje. Kolejnym krokiem przy określeniu zasięgu jest prędkość którą będzie w określonym momencie osiągać, oczywiście czym wyższa prędkość tym proporcjonalnie krótszy zasięg, który dodatkowo uwarunkowany jest wagą samego pojazdu jak i rowerzysty co łatwo określić prostą zasadą fizyki o rosnącej ilości energii potrzebnej do napędzania obiektu proporcjonalnie do jego masy. Kolejnym odgrywającym dużą rolę elementem jest rodzaj nawierzchni po którym zamierzamy jeździć, teren miękki, piaszczysty, ogólnie trudny zdecydowanie zmniejszy zasięg, natomiast gładka nawierzchnia w postaci drogi asfaltowej pozostawi parametr zasięgu na o wiele lepszym poziomie. Całość jest również uwarunkowana rodzajem zastosowanych opon, większy klocek utrudni szybką jazdę na gładkim terenie ale ustabilizuje w trudnym natomiast łagodny klocek pozwoli osiągnąć lepsze prędkości przy gorszej wydajności w trudnym terenie. Ostatnim z głównych parametrów określających zasięg jest również to jak intensywnie używamy wspomagania naszego napędu, jeżeli będzie to pełna ciągłość to nasza bateria osłabnie a co za tym idzie zasięg zmniejszy się. Pamiętając a tych kilku czynnikach na pewno uda się wybrać dobry rower elektryczny na tyle wydajny na ile będziemy tego potrzebowali. Oczywiście nie możemy zapominać o pozostałych komponentach jak, biegi, hamulce, koła oraz kilka innych komponentów. Rowery elektryczne haibike to niewątpliwie jeden z czołowych producentów, który swoimi zaletami przyciągnie wielu rowerzystów tych profesjonalnych jak i chcących osiągnąć kolejny poziom jazdy na rowerze. Rower Haibike wszystko na najwyższym poziomie, wsiadasz i odkrywasz jazdę na nowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.