Kaski rowerowe mtb – przegląd

Najlepsze rowery elektryczne – Haibike
2 kwietnia 2019
Jakie sakwy rowerowe kupić?
4 kwietnia 2019

Wśród wszystkich możliwych akcesoriów rowerowych kask rowerowy to podstawa wyposażenia, każdy rowerzysta powinien posiadać na wyposażeniu kask. W żaden sposób kask nie utrudni nam jazdy może wyłącznie pomóc, nie jesteśmy wstanie przewidzieć ewentualnego wypadku, o uraz głowy nie trudno w niebezpiecznych sytuacjach. Dokonując zakupu kasku stajemy przed bardzo szeroką ofertą dużej liczny producentów, którzy w zależności od zastosowania i dziedziny a także potrzeb samych rowerzystów coraz mocniej udoskonalając i dopasowują nowe funkcje. Kaski rowerowe dzielą się na wiele podgrup tak jak ich przeznaczenie, w spośród wielu producentów możemy znaleźć produkty takich marek jak Rudy Project, Lazer a także znanej niemieckiej marki Abus. Każdy z tych producentów oferuje kaski rowerowe do praktycznie wszystkich stylów jazdy.

Najlepsze kaski na rower, do jakiej jazdy?

W kolejnej części artykułu dowiemy się do jakich dziedzin możemy kupić kask. Jedną z najbardziej popularnych form są rowery górskie (MTB) do których tworzy się ogromną liczbę kasków rowerowych, kilka z nich różni się w charakterystyczny sposób od całej reszty. Kask MTB to pospolicie znany rodzaj kasków kolarskich, który wraz z szerokim podziałem oferuje mnogość modeli. Na rynku możemy spotkać także produkty takie jak: kask full face, który znany jest ze swojej wytrzymałości oraz wysokiej ochrony dla rowerzysty szeroko stosowany w takich dziedzinach jak, enduro, downhill kask oraz wyścigi trail. Dodatkowo kask full face mtb zapewnia wysoki komfort użytkowania w trakcie dynamicznej i szybkiej jazdy w wybranych dziedzinach. Jednakże kaski kolarskie oferują dużo więcej nie możemy pominąć takich jak: kaski szosowe, kaski triathlonowe (czasowe). Jednak najpopularniejsze pozostaję kaski rowerowe MTB.

O czym należy pamięta przy wyborze odpowiedniego kasku?

Rzecz o której nigdy nie możemy zapominać to oczywiście rozmiar kasku, w prosty sposób powinniśmy dokonać pomiaru objętości głowy, co dokładnie sprecyzuje nasze oczekiwania względem rozmiaru. Kask w tym przypadki zostaniemy w kategorii, kask rowerowy MTB powinien dobrze leżeć ponieważ niewygodny kask lub źle dopasowany może zbyt mocno uciskach a nawet w sytuacji zagrożenia nie spełni swojego wyznaczonego zadania co doprowadzić może to urazu. W przypadku kasku rowerowego naturalnie najważniejszą cecha jest odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, co ważne kask powinien spełniać normę bezpieczeństwa EN 1078, która jest wyznacznikiem poziomu bezpieczeństwa oraz gwarancji że kask przeszedł odpowiednie testy. Ważną rolę odgrywa tu również technologia produkcji kasku. Zdecydowana większość kasków wykonywana jest obecnie technologii in-mold, polegającej na wtryskiwaniu spienionego materiału polistyrenowego do gotowej formy, dzięki temu kask jest bardzo lekki i dodatkowo bardzo wytrzymały. Oczywiście producenci nie spoczęli na laurach i intensywnie ulepszają a także wykorzystują zupełnie nowe technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.