Fotelik hamax siesta od jakiego wieku?

Jaki dobrać koszyk do roweru?
30 marca 2019
Jakie są trenażery rowerowe – rodzaje
2 kwietnia 2019

Producenci nowoczesnych i atestowanych fotelików rowerowych mocowanych do roweru przy pomocy amortyzujących wstrząsy prętów deklarują, że można przewozić w nich już 9-miesięczne niemowlęta pod warunkiem, że potrafią one swobodnie i samodzielnie siedzieć. Wiele głosów twierdzi, że aby w fotelikach rowerowych można było wozić dziecko, musi ono samodzielnie chodzić. To stwierdzenie sugeruje nam, że aby móc przewozić dziecko w rowerowym foteliku musi ono ukończyć 1,5 roku życia, jest to uwarunkowane ukształtowaną budową kręgosłupa dziecka do przenoszenia pionowych obciążeń. Niestety ostateczne zdanie na ten temat nie jest do końca znane i w 100% zweryfikowane, a więc należy tutaj zachować zdrowy rozsądek.

Fotelik hamax siesta od jakiego wieku?

Obecnie na rynku dostępne są foteliki rowerowe firmy Hamax, które mogą być montowane do rury podsiodłowej w ramie naszego roweru lub zostać zamontowane na bagażniku. Przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na to, dla jakiej wagi przeznaczony jest dany model fotelika dziecięcego. Hamax posiada bogaty asortyment fotelików dziecięcych. Jednymi z godnych uwagi modeli jest fotelik Hamax Siesta oraz Hamax Sleepy. Są one wyposażone w pręty, które doskonale amortyzują wszelkiego rodzaju wstrząsy. Producent w przypadku modelu Hamax Siesta oraz Hamax Sleepy podaje informację o możliwości transportu w nich dziecka od 9 miesięcy do 4/5 lat i o maksymalnej wadze 22 kg.

Foteliki Hamax wyposażone zostały w system odchylenia. System odchylenia w który wyposażone zostały obydwa foteliki, umożliwia dziecku drzemkę zarówno w jednym, jak i w drugim modelu. Foteliki rowerowe posiadają bardzo dużo tego rodzaju rozwiązań technicznych. Najciekawszymi z tych rozwiązań jest dostępność trzypunktowego pasa z klamrą bezpieczeństwa oraz regulowane podnóżki. Kształt oparcia pozwala dziecku siedzieć prosto i nie odczuwać dyskomfortu z powodu kasku. Natomiast Praktyczny system regulacji umożliwia nachylenie fotelika do 20°. Dodatkowo ważną informacją jest fakt, że obydwa modele Hamax są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa EN 14344. Fotelik rowerowy jest doskonałym urządzeniem pozwalającym zabranie swojej pociechy na weekendowy wyjazd rowerowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.