Opona Schwalbe Marathon Plus – test

Jakie są grupy osprzętu Shimano?
22 kwietnia 2019
Rozmiary opon rowerowych
24 kwietnia 2019

Jazda na rowerze to doskonała odskocznia od rzeczywistości. Podczas jazdy możemy, choć na chwilę oderwać się od spraw codziennych i rozkoszować się wyłącznie widokami, które możemy spotkać na naszej drodze. Podczas jazdy na rowerze bardzo ważnymi aspektami są komfort naszej jazdy oraz nasze bezpieczeństwo. Jeżeli na rowerze czujemy się niekomfortowo, wówczas bardzo szybko porzucimy ten środek lokomocji.

Jeżdżąc na rowerze, jesteśmy również zmuszeni zmierzyć się z różnymi warunkami atmosferycznymi. Na drodze możemy zastać słoneczną pogodę, jak również czasem zmuszeni będziemy do pedałowania w strugach deszczu oraz bardzo często będziemy musieli zmagać się z wiatrem. Jeżeli chcemy sprawić, aby nasza jazda rowerem była jak najbardziej komfortowa oraz bezpieczna powinniśmy przyjrzeć się naszemu jednośladowi i dokonać niezbędnych zmian w jego podzespołach. Jednym z kluczowych elementów, od których zależeć będzie nasze zadowolenie z jazdy, jest opona rowerowa.

Opony rowerowe pozwalają, aby nasz rower toczył się gładko w każdym terenie oraz dbają o nasze bezpieczeństwo na drodze. Dzisiaj weźmiemy na warsztat opony rowerowe Schwalbe marathon plus. Firma Schwalbe to Niemiecki producent ogumienia znany na całym świecie. Schwalbe produkuje opony i dętki rowerowe, które cechują się jakością wykonania oraz parametrami będącymi na najwyższym światowym poziomie.

Schwalbe marathon plus – Test opony

Opony Schwalbe marathon plus to opony rowerowe drutowe występujące w rozmiarach 26,28 oraz 27,5 cali oraz różnych szerokościach. Opona ta cechuje się bieżnikiem typu semi-slick, to znaczy, że w centralnej jej części kostki bieżnika są bardzo blisko osadzone i są one równocześnie małe. Dzięki temu opona bardzo gładko toczy się po asfalcie, a kształt bieżnika doskonale odprowadza wodę podczas ulewy. Opona zdecydowanie poprawia nasze bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu. Mokra nawierzchnia bardzo często powoduje uślizg opon na jezdni. W przypadku tej opony, ryzyko to nie istnieje, gdyż opona bardzo pewnie trzyma się drogi.

Mieszanka gumy w centralnej części jest również wzmocniona, powoduje to bardzo długą żywotność opony i trwałość w każdym terenie. Ścianki boczne opony również zostały wzmocnione, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia. Opony schwalbe marathon zostały również wyposażone w bardzo solidną wkładkę antyprzebiciową smart guard, która powoduje, że nie musimy się martwić podczas jazdy o przebicie naszej opony, a tym samym popsucie naszego wyjazdy rowerowego. Można pokusić się w przypadku tej opony do stwierdzenia, że opona schwalbe marathon plus to opona nie do przebicia. Z faktu zastosowania bardzo dobrej jakości wkładki antyprzebiciowej wynika również waga opony, która wynosi około 950 gram. Waga ta, jest zdecydowanie rekompensowana użytkownikowi, dzięki temu, że nie złapiemy na niej żadnego kapcia. Opona Schwalbe marathon plus to opona, która sprawdzi się na różnych nawierzchniach, opona lubi przede wszystkim asfalt, natomiast również sprawdzi się w trudniejszym terenie. Dzięki temu, że opona rowerowa jest uniwersalna, jest z kolei bardzo często wybierana przez turystów rowerowych i wykorzystywana na bardzo długich trasach rowerowych. Dla naszego bezpieczeństwa opony Schwalbe marathon plus wyposażone zostały w boczne paski odblaskowe, które zdecydowani przydają się po zmroku. Dzięki nim nasz rower jest zdecydowanie bardziej widoczny na drodze.

Jeżeli decydujemy się na jazdę typowo MTB, to Schwalbe posiada w swojej ofercie oponę dedykowaną właśnie do tego celu i takiego stylu jazdy. Mam tutaj na myśli opony Schwalbe marathon plus mtb. Ten model opony jest dużo większy od swojego poprzednika i posiada zdecydowanie większy bieżnik górski w postaci dużych i przyczepnych kosteczek. Opona ta cechuje się również bardzo wysoką odpornością na przebicia, gdyż również została wyposażona we wkładkę antyprzebiciową smart guard.

Podsumowanie

Opona rowerowa Schwalbe marathon plus oraz opony Schwalbe marathon plus mtb to doskonały wybór dla osób zajmujących się turystyką rowerową i odbywających bardzo długie trasy. Jest również dobrym wyborem dla osób, które mają dość łatania dętek w swoim rowerze. Mam tutaj na myśli osoby dojeżdżające rowerem do pracy lub korzystając z roweru bardzo często. Dla takich właśnie osób mogę polecić te opony, ponieważ są one bezobsługowe i zapewniają duży komfort podczas jazdy rowerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.