Jakie narzędzia rowerowe warto kupić?

Jakie opony rowerowe na piasek?
27 marca 2019
Hamax Fotelik – Montaż
29 marca 2019

Posiadanie narzędzi rowerowych.

Jeżeli nie chcesz korzystać z serwisu roweru u profesjonalisty i myślisz o samodzielnym serwisowaniu własnego jednośladu warto, abyś zaopatrzył się w niezbędne narzędzia rowerowe, które bez wątpienia pozwolą Ci na wykonanie większości podstawowych czynności serwisowych w swoim rowerze. Narzędzia do roweru przydadzą się również, jeżeli wybierasz się w krótszą, bądź dłuższą wyprawę rowerową. Pamiętaj, że posiadanie odpowiednich narzędzi będąc w trasie, pozwoli Ci to uniknąć, wielu nieprzewidzianych problemów, związanych z dostępem do serwisu rowerowego. Narzędzia rowerowe przydają się również w domu. Kiedy rower jest bardzo często używany, jego elementy wymagają regulacji, czasem wystarczy coś rozkręcić, a czasem coś ulegnie uszkodzeniu i trzeba ten element naprawić. Narzędzia do rowerów nie należą do drogich, więc nie powinno być problemu z ich zakupieniem.

Jakie narzędzia warto posiadać?

Zaopatrując własny warsztat rowerowy, warto w pierwszej kolejności zakupić klucze imbusowe. Na rynku dostępne są doskonałe zestawy rowerowe, które posiadają wszystkie typy kluczy sześciokątnych, które mogą znaleźć się w naszym rowerze. Najczęściej używanymi rozmiarami imbusów w rowerach są to klucze 5,6 i 8 mm. Nie ma sensu w tym przypadku kupować pojedynczo tych kluczy, warto zainwestować w komplet kluczy do roweru posiadający te rozmiary kluczy imbusowych. Taki zestaw przyda się nam zarówno w domu, jak i będziemy mogli go zabrać ze sobą w każdą podróż rowerową. Imbusy przydadzą się do dokręcania i odkręcania wielu elementów naszego roweru oraz rowerów uszkodzonych, które możemy spotkać na trasie. Kolarze często pomagają sobie na trasie.

Klucze płaskie i oczkowe są potrzebne do prac przy kołach i piastach oraz do odkręcania wszelkich nakrętek dostępnych w naszym rowerze. Klucze płaskie i oczkowe są niezbędnym elementem naszego rowerowego wyposażenia serwisowego. Najczęściej używanymi rozmiarami takich kluczy w rowerach są 9, 10, 15 i 17 mm. Obecnie dostępne na rynku zestawy narzędzi rowerowych posiadają komplet takich kluczy w jednym urządzeniu, są to tak zwane wieloklucze.

Bardzo ważnym narzędziem jest spinacz do łańcucha. Pozwoli nam on na bezproblemowe rozkucie i spięcie łańcucha w przypadku chęci jego czyszczenia bądź awarii w każdych warunkach. Profesjonalne zestawy narzędzi posiadają skuwacz na swoim pokładzie.

Jeżeli chcemy być zawsze przygotowaniu, musimy zaopatrzyć się również w pompkę rowerową, łątki i łyżki do opon. Tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Pompka jest niezbędna podczas każdego wyjazdu rowerowego, natomiast łatki i łyżki do opon pozwolą zdjąć oponę w celu załatania przebitej dętki.

W przypadku wyjazdu na dłuższą wyprawę rowerową w odległe kraje przydadzą się również inne narzędzia rowerowe. Mam tutaj na myśli bat do kasety i klucz do wolnobiegu oraz klucz do kobry i supportu. Posiadanie tych narzędzi jest kluczowe pod względem wypraw rowerowych, ponieważ pozwolą na naprawę praktycznie wszystkich elementów roweru. Narzędzia te przydają się również w domowym zaciszy, jeżeli nie chcemy korzystać z profesjonalnego serwisu rowerowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.